Rok 2018 – Leština u Strmilova

4. – 11. 8. 2018 Penzion Romantika

Penzion Romantika se nachází v obci Leština v jižních Čechách, asi dva kilometry od hlavní trasy z Telče do Jindřichova Hradce. V našem penzionu můžete prožít nádhernou relaxační, rodinnou a rekreační dovolenou, či jen romantický víkend v krásných Jižních Čechách na okraji České Kanady. Penzion se nachází v klidné části a nabízí dokonalý odpočinek od městského ruchu v neporušené přírodě. V nedalekém okolí lze navštívit mnoho přírodních i kulturních památek. Celý pobyt se tedy můžete těšit z krásy okolní přírody České Kanady, která vám nakukuje přímo do okna, vychutnávat klid penzionu na okraji malé vesničky v jižních Čechách.

Od jara okolí penzionu vybízí k romantickým procházkám po České Kanadě, přes léto je penzion ideální pro cyklisty díky rovinaté krajině a nádherné přírodě plné lesů a rybník.

Vepřový řízek přes celý talíř s bramborem v restauraci, kteru na internetu ani nehledejte. Ale my víme kde je a poradíme Vám :-). Tip Jsme dostali o jednoho pána v důchodovém věku s podobou Balouna ze Švejka.

Trasa okolo místních rybníků ( Ratmírovský a Krvavý – snad ? ) a pak cesta po červené do Kunžaku ? Tak ta byla dost náročná na psychiku :-). Do pizerie v Kunžaku jsme se trousili postupně …

Procházka dopolední Telčí + prohlídka klášteru Nová Říše, koupání na Zvůli.

Kostel Nejsvětější Trojice v obci Klášter, Slavonice, muzeum samorostů, Český Rudolec.

Bizon Ranch Rožnov s ochutnávkou jídel i piv

Účastníci: Ebertovi, Helmovi, Hadačovi, Chlupáčovi, Podani, Holíkovi, Brandovi

Ostatní zajímavosti a vzpomínky: