Rok 2022

Tento ročník byl premiérový tím, že jsme zvolili předprázdninový termín a tak byl sraz plánován již na 15.6. 2022 večer v Načeradci u Milana. Na večerní sraz nás přijel podpořit také Goldie. Přestože s námi na kole nejel, jeho přítomnost a doporučení někteým z nás ( vzhledem ke zdravotním indikacím ) byla vítána :-).

Červnový termín se osvědčil, na trase bylo výrazně méně lidí a zřejmě jsme dokázali i lépe sehnat ubytování ( i přes paradoxy Kutná Hora X Doubravka – obě ubytování byla za 500 Kč/ osobu ). Bylo znát že se tento segment trhu vzpamatovává z AntiCovidových opatření.

Byli jsme vítanými profesionálními hosty na mnoha akcích na trase ( Dny města Chotěboř + příprava na letecký den, koncert kapely Kejvavý koně, svatby, 100 let založení školy Lučice, dětského dne v Kališti, narozenin v Želivi… a dalších ). Aleš Háma (alias Marek D.) byl často odhalen – i dámou na pánských sprchách 🙂 . Lehké zklamání z jídel v pivovaru Kácov. Podařilo se nám podpořit skomírající taxi službu v Chotěboři. Skvělé koupání ve v.n. Trnávka.

Vykrystalizovalo zde jedno doporučení – nejezděme po červených zkratkách ( pěší cesta ke Kácovu + pěší cesta k Trnávce ).

Trasa – jako body zájmu na trase ( nocleh ) byla vybrána tato města :

Načeradec, Kutná Hora – centrum, Chotěboř – Doubravka, Želiv – Trnávka a opět Načeradec – už jen k autům a domů.

den 1 – cca 84 km, trochu přes čáru, avšak 20 km závěr z Čestína 490 mnm do Kutné Hory 250 mnm nám to vynahradil – https://mapy.cz/s/dobubukuno

den 2 – cca 62 km, serpentiny k Doubravce a zpět + pěší túra na večeři a koncert https://mapy.cz/s/moderomepa

den 3 – cca 62 km, po stopách matek mladých hokejbalistů 🙂 až do Světlé. Dále pak do Želivi https://mapy.cz/s/cakorodehe

den 4 – cca 28 km, vedro, arytmie u Zdeňka – https://mapy.cz/s/fefaruvoke

Celkem cca 236 km, 2 x píchlé kolo, 1 x zapletený gumizug do zadní rozety. Milan, Marek, Mirek, Petr, Zdeněk, Karel, Ivan a Vítek to zvládli i v nedělních 35°C , někteří i s nasazením vlastních životů.

Ivan Goldberger, Petr Chochola, Vladimír Jošt a Martin Hradecký se omluvili.

Termín na rok 2023 : 15.6. – 18.6. 2023. Sraz někde 14.6.2023 večer !!!

« z 9 »